NÅ KOMMER TOPPEN AV NORSK SKISPORT TIL ERTEHYTTA!

Postet av Tistedalen FL den 2. nov 2026

Selveste Skipresident Roger Finjord kommer på

besøk!

Torsdag 5. november kl. 18.00 får Tistedalen Friluftslag storfint besøk.

Hva skal til for å få flere barn og unge inn i skisporten?

Hvordan skaper vi gode skimiljøer for framtiden?

Og hvilken rolle spiller klubbene og frivilligheten?

Roger Finjord deler sine tanker om framtidas skisport, og det blir anledning til spørsmål,

dialog og gode diskusjoner.

Dette er en kveld for alle!

Enten du er aktiv skiløper, foreldre, trener, frivillig, medlem – eller bare er nysgjerrig

på ski og framtidas skisport, er du hjertelig velkommen.

Sett av:

Torsdag 5. november

Kl. 18.00

Sted: Ertehytta

Ta turen til Ertehytta – dette vil du ikke gå glipp av!

Tistedalen Friluftslag (TFL)

Som kjent er Tistedalen Friluftslag plukket ut som en av 14 Rekrutteringsklubber i Norge. Det betyr et nært samarbeide med Skiforbundet og når vi ser dette bildet fra Telenorkarusellen i vinter kan det kanskje gi et håp for framtiden!




En flott turdag med Ertemarka Rundt!

Postet av Tistedalen FL den 1. nov 2026

Søndag 1. november ble Ertemarka Rundt arrangert for 54. gang, og vi kan se tilbake på en hyggelig dag med god oppslutning. Hele 40 barn og 120 voksne deltok på quizrutene, og i tillegg var rundt 100 andre innom Ertehytta denne dagen. Det er vi svært fornøyde med!

Langs veien opp til Ertehytta og på stien langs Lille Erte kunne små og store kombinere turen med quizoppgaver. Her var det anledning til å samarbeide, gruble litt og nyte turen sammen med familie og venner.

Selv om sola uteble og det var litt vind, ble det likevel godt turvær. Det var fint å se så mange benytte søndagen til en tur i marka og et besøk på Ertehytta. Med naturen som ramme og mange turglade mennesker samlet, ble dette en trivelig novemberdag.

Ertemarka Rundt er en lang tradisjon som vi er glade for å føre videre. At så mange tok turen denne dagen, viser at arrangementet fortsatt er et hyggelig samlingspunkt for både små og store.

Tusen takk til alle som deltok og besøkte Ertehytta, og til alle som bidro til gjennomføringen. Dere var med på å skape en flott dag i Ertemarka.

 

Alle barn fikk valgfri premie etter å ha besvart 8 barne spørsmål relatert til kart og å ferdes i terreng. Voksenspørsmål:  Kun 6 personer hadde 8 rett: Disse vant og premiene er levert:  Lars Bergstad fruktkurv , kart og hefte om Ertemarka, Kirsti Bergstad -gavekort 300 kr, Mathea Lilledal-gavekort 300 kr, Christine Dahl Hansen  og Jan-Gunnar Lilledal-vant hver sin bok -Ankerfjella ved skilleveien. Frode Handelsby turkart og hefte om Ertemarka.