Siste Ertetrimmen før ferien samlet bare 23 deltakere!

Postet av Tistedalen FL den 19. jun 2026

Ertetrimmen 2026 startet opp i skianlegget torsdag, 30. april. Til tross for et fantastisk flott vårvær var det bare 19 stk. som ble registrert. Sesongens andre Ertetrim ble avviklet torsdag 7. mai. Den gangen kom det 29 nye, og antallet startende var da 38. Det samme antallet, altså 38, kom det torsdag 21. mai. Torsdag 28. mai var det så klart for årets Ertetrim nummer fire. Da kom det 35 små og store til start. Torsdag 4. juni kom det bare 21, men det noe varierende været kan nok ta noe av skylden. Torsdag 11. juni var det klart for en ny Ertetrim, nummer seks i rekken denne sesongen. 32 stk. var med denne gangen og med to nye har det totalt startet 62 forskjellige i år. Den siste Ertetrimmen før sommerferien ble avviklet18. juni, men kun 23 stk. hadde funnet anledning til å være med denne torsdagen. Det kom noen nye også denne dagen, tre i tallet, så 65 forskjellige har vært med denne sesongen! Høstsesongen starter opp torsdag 13. august og holder på fram til 24. september.

                             


(1) Info om Ertetrimmen 2026.docx

KIOSKVAKT ERTETRIMMEN 2026.docx

Vaktliste -tidtagere-Ertetrimmen -2026.docx

Ertetrimmen 2026-sesong 42!

14 torsdager -oppstart 30.4.

START i skianlegget kl. 18.00.       Påmelding fra kl. 17.30

STARTNUMMER utdeles ved første gangs start. Dette startnummeret skal brukes ved hver gang du deltar HUSK å få registrert ditt nummer HVER gang du stiller opp! Da er du er automatisk med i DAGENS gavekort trekning!

Startkontingent: GRATIS under 18 år og voksne kr. 100,- for HELE sesongen.

LØYPER fra 0,8 km – 1,8 km - 3,5 km – 4,7 km – eller X-lang rundt lysløypa 7,0 km. Alle løypene starter i skianlegget ved START, mens mål er samme sted ved MÅL i motsatt retning. Ingen av løypene er merket i sin helhet, men det er skilt med løypehenvisning i alle kryss på alle løyper bortsett fra lysløypa rundt Erte. Det er fargekoding på skilt med pil,

GUL er 800 m  ORANGE er 1,8 km  GRØNN er 3,5 km   ROSA er 4,7 km

Den ROSA, 4,7 km løypa følger blåløypa på nordsiden av Lille Erte og Ertevannstien på sørsiden langs vannet gjennom skogen og ut til veien. Her følges veien til venstre noen meter, før det bryter av mot høyre på stien ned til lysløypa mot Jettegryta. Så til høyre inn i lysløypa og følger så denne helt til skianlegget- inn slusa – rett fram mot mål. MÅL ved skihuset er felles for alle 5 løypene. 

PREMIERING blir det selvfølgelig også. Det trekkes ut et gavekort,       kr 300 blant de startende HVER gang ca. kl. 18,30!                                 

STOR PREMIEUTDELING på avslutningsdagen onsdag 24.9.         Premiene trekkes ut på startnummer.                       

KIOSKEN i skianlegget: Åpen TORSDAG fra kl. 18:00 til 19:30

 

                                 VELKOMMEN! GOD TUR!


  

Terminliste – torsdager 2026       Arr. Støttes av   Sparebank1  Østfold-Akershus

30.04.  2026                    

07.05.  2026

21.05.  2026

28.05.  2026

04.06   2026

11.06.  2026

18.06.  2026    Sommeravslutning!                    

Sommerferie

13.08   2026

20.08   2026

27.08   2026

03.09   2026

10.09   2026

17.09   2026

24.09   2026    Sesongavslutning: Pølser/premier!                                     






12 med på vårens siste Nærtur!

Postet av Tistedalen FL den 18. jun 2026

En deilig og perfekt turdag. 12 personer kjørte felles inn forbi . Vi tok Bergstien sørover, så en god sti ned mot Myrane. En liten rast der Olavsleden møter stien. Se bilde 1. Ved Myrane er 🚂 overgang stengt . .. Vi mimret gamle dager - den gang på tidlig 60 tall da lokal toget stoppet på hver stasjon. Sandtorp- Myrane- Ankersporet-Herrebøkasa-Aspedammen. Bjørg husker familien dro med toget  med bærplukking som mål. Vanlig matauk den gang.   Noen 100 m fra jernbanen sees hytta Klampedalen. Se bilde: Skogen har overtatt. Gamle minner- en gang som barn var jeg på besøk. Det er nok over 60 år siden. TFL folk var eiere.  
Bilde 3 : Blide damer, Hilde Espelund og Gro Olsen i turgruppa , fornøyd med vårens nærturer. Klare for å planlegge høstens turer med oppstart onsdag 19. august. Takk for oppmøte, god sommer og velkommen tilbake. Hilsen Mayna




To dagers dugnad på Ertehytta og i skianlegget!

Postet av Tistedalen FL den 16. jun 2026

Dugnaden som var planlagt på Ertehytta og i Skianlegget sist uke ble avlyst på grunn av at det var meldt dårlig vær! Den ble isteden flyttet til mandag og tirsdag denne uken. Det viste seg å være veldig vellykket! Været var strålende og oppslutningen begge dager var bra! Mye fikk vi gjort, både inne og ute, begge steder! På mandag var det aktivitet hele dagen fra kl. 10 til rundt kl. 20, mens det tirsdag bare var "formiddags skift", fra kl. 10 til ca. kl. 15. Mandag var det rundt regnet 30 personer i aktivitet, mens tallet tirsdag var omtrent halvparten. Ingen nevnt og ingen glemt, men innsatsen til alle var upåklagelig!

Se video:https://www.facebook.com/Tistedalen-FL-342638479168514/




BARNELANGRENNSTRENER KURS i Tistedalen Skianlegg!

Postet av Tistedalen FL den 13. jun 2026

INNKALLING TIL BARNELANGRENNSTRENER KURS

Tistedalen Friluftslag inviterer trenere og andre interesserte til Barnelangrennstrener kurs.

Kurset er spesielt rettet mot trenere og andre interesserte som skal planlegge og gjennomføre rulleskitrening for barn og unge, og gir nyttig kunnskap om trygg, morsom og utviklende aktivitet for unge skiløpere.

Tid: Tirsdag 30. juni kl. 17.00
Varighet: 4 timer
Sted: Tistedalen Skianlegg

Kursleder:
 Brit Baldishol, Norges Skiforbund

Det kreves ingen forkunnskaper eller ferdigheter på rulleski for å delta. Kurset passer både for nye og erfarne trenere og andre interesserte som ønsker økt kompetanse i arbeidet med barn og unge.

Påmelding:
 Interesserte melder sin interesse fortløpende og innen fredag 26 juni:

Liv Marit Bernstrøm
 E-post: Liv.bernstrom@hotmail.com

Vi håper mange benytter muligheten til å delta på et lærerikt, inspirerende og nyttig kurs som vil bidra til enda bedre aktivitetstilbud for barn og unge i klubbene våre. Det blir en enkel servering under kurset.

Hjertelig velkommen!

Med vennlig hilsen

Liv Marit Bernstrøm 

Skigruppa
 Tistedalen Friluftslag




HYGGELIG TUR I VENÅSMARKA

Postet av Tistedalen FL den 10. jun 2026

I dag 10. juni var vi 16 som møttes på parkeringsplassen ved Venåshytta for å gå Store Venåsrunden. Flott turvær og det muligens varslede regnværet uteble. Litt vind, men det merket vi ikke stort til inne i skogen. 

Underveis passerte vi en benk som er kalt Petras plass. En dame med navn Petra var så glad i å gå i Venåsmarka, men etter hvert trengte hun å hvile litt. Derfor lagde Gimlegutta en benk til henne med påskriften Petras plass. Som takk skrev Petra et dikt som hun kalte «Ode til Gimlegutta» (se bilde).

Vi så også området der brannen herjet for et par uker siden. Matpakkene ble inntatt ved/i gapahuken ved Tosterødberget.

Takk til alle som var med på turen. Onsdag 17. juni blir det tur i Ertemarka før vi tar sommerferie.

Hilsen 

Hilde