Eskeviken-Ørnerøys-Hovsfjellet
Postet av Tistedalen FL den 29. Apr 2025
I kveld var vi 20 personer som gikk ut på tur i Eskevikskogen hvor vi var innom Rødnabbene, Skysskafferen og Engevika hvor 52 turer - posten ble skannet og registrert. Vi gikk løs på Fiskeklev med godt mot og var fornøyde med å komme oss opp uten problemer. Herfra fulgte vi ytterkanten av Hovsfjellet med flere fine utsiktspunkter. Turen ble avsluttet på stien som slynger seg ned mot Eskeviken igjen. Her er noen bilder fra kveldens tur. Takk til dere som var med oss på tur i kveld, og takk til fotografene, Sissel Lund Stabekk og Vivan Skontorp.
Her er vi samlet i Engevika
Ved fyret på Skysskafferen
Engevika
På Rødnabbene
Flott sti i nydelig skog
Rekka ble ganske lang i dag også
Saksdokumenter til det ekstraordinære årsmøtet på Ertehytta 15. mai!
Postet av Tistedalen FL den 28. Apr 2025
Orientering: Liv Inger Prangerød vant i begge helgens løp!
Postet av Tistedalen FL den 28. Apr 2025
O-sesongen er i gang, og i Sarpsborg O-lags løp Solrenningen i helgen var TFL representert med to løpere, Karoline Dahl Fosby og Liv Inger Prangerød. Karoline var bare med i lørdagens løp, i klasse AM-åpen, hvor både kvinner og menn konkurrerer sammen. Karoline ble nummer 39 av 52 startende. Som nevnt i overskriften vant Liv Inger sin klasse, D 65, begge dager med klar margin. I hennes klasse var de 15 startende både lørdag og søndag. Det bør nevnes at det denne helgen var med rundt 700 løpere begge dager!
Hengekøyeturen til Ertekroken!
Postet av Tistedalen FL den 27. Apr 2025
Det var tre stk. som overnattet på helgens hengekøyetur til Ertekroken, en til som var der på lørdagskvelden. Fint opphold i flott vær ga en fin opplevelse for dem som valgte denne weekenden på Ertekroken, selv om natten var ganske kald!
TFL-dagen i praktfullt vårvær!
Postet av Tistedalen FL den 27. Apr 2025
Den årlige TFL-dagen ble i dag, søndag 27. april, arrangert i skianlegget. I et strålende vårvær var det en jevn strøm av besøkende som prøvde seg på aktivitetene de forskjellige gruppene hadde lagt opp til, men det helt store trykket på de forskjellige aktiviteter var det vel ikke. Det var aktiviteter for barn med Barnas turlag, turgruppa hadde lagt opp til en natursti, o-gruppa hadde en enkel o-løype og skigruppa hadde selvfølgelig rulleski på agendaen. Ellers var det muligheter for besøkende å få informasjon om lagets aktiviteter og planer, og selvfølgelig var kiosken åpen! En fin dag i skianlegget! Bildene kan tale for seg selv uten spesielle kommentarer, og på TFLs fb-side Facebook Tistedalen FL er det lagt ut en video fra noen av dagens aktiviteter!