Lysløype

Oktober 2021

TFL's lysløype er ca. 7,0 km lang, og fra denne kan du også gå inn i Ormtjern-lysløypa.

En "ytre runde" i lysløypene (både Ormtjern-løypa og TFL-løypa) er ca 10 km.


Kjør til Ertemoen og parker på parkeringsplassen nedenfor Tistedalen Skianlegg. Herifra kan du gå inn i lysløypa, og følger du denne kommer du også forbi Ertehytta hvor det er servering på søndager i vinterhalvåret. Åpningstider finner du her

Etter at TFLs 7 km lange lysløype i lengere tid hatt lys bare i halvdelen fra skianlegget over Blæsehøgda til Ertehytta, vil det fra i dag, tirsdag 7. februar, være lys i hele runden! Det vil lyse fra mørkets frambrudd til kl. 21.00, mandag, tirsdag, onsdag og torsdag. Fredag, lørdag og søndag vil lyset fortsatt være avslått! 

Rulleskiløypa i Tistedalen Skianlegg (2 km) lyser i utgangspunktet hver dag fra mørkets frambrudd til kl. 22,00. Men de dagene lysløypa ikke er på, er det et lite område i rulleskiløypa det ikke lyser.  

Har du spørsmål, kontakt en av oss i Løypegruppa. (Se Tillitsvalgte.)